SİTEMİZDEN YAPACAK OLDUĞUNUZ 100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

VAJİNAL KAŞINTI NEDENLERİ

Post faik 09/07/2018 0 Yorum Yap

VAJİNAL KAŞINTI NEDENLERİ

Her kadının hayatında en az bir kere yaşadığı problemlerin başında vajinal kaşıntı gelir. Vajina kaşıntılarının değişik olma sebepleri vardır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, kimyasal madde, alerjik reaksiyonlar.

KİMYASALLAR VE CİLT HASTALIKLARI

Vajinal spreyler, kremler, deterjan kalıntıları, çamaşır yumuşatıcıları kullanılan, üreme yollarıyla ilgili hastalıklar, hijyenik ve günlük ped’ler.  Vajinal kaşıntıya sebep olabilir. Vajinal mantar cinsel yolla bulaşan bir hastalık olarak bilinse de cinsellik yaşamayan kadınlar da bu hastalığı yaşayabilmektedir. Mantar hastalığı sadece kadınlara özgü bir hastalık değildir. Erkeklerde de görülür ilaçla tedavi edilir.

CANDİDA ALBİCANS NEDİR?

Vajina da geçmeyen kaşınma, yanma, beyaz akıntı, cinsel ilişki sırasında ağrı nedeni genelde mantardır. Mantar enfeksiyonu her yaş da görülmektedir. Antibiyotik, doğum kontrol hapları, kortizonlu ilaçlar mantar enfeksiyonunu tetiklemektedir. Vajinal mantar enfeksiyonun en sık görülen cinsi candida albicans mantarıdır. Mantar enfeksiyonun %85’in den bu mantar çeşidi sorumludur. Tedavi sonrası iyileşme olduktan sonra bile candida vücutta var olmaya devam edecektir. Dâhiliye uzmanları, aile hekimi ve çocuk doktorları mantar hastalıklarını tedavi edebilir. Sadece vajina mantarı jinekologlar tarafından tedavi edilmektedir. Vajinal mantarın tedavisi, ağızdan alınan haplar, vajinaya uygulanan fitiller dış bölgeye sürülen kremlerle yapılmaktadır.

Cinsellikle ilgili her türlü hastalık da kadınlar ve erkekler psikolojik olarak etkilenmektedir. Çok kişi bu tür hastalıklar sonra seksüel aktivitelerin den uzaklaşma ve soğuma eğilimi göstermektedir. Mantar hastalığı tedavi edildikten sonra bile tekrarlama korkusuyla ilişkiye girme düşüncesi erkelerde sertleşme ve erken boşalma sorunlarına sebep olmaktadır. Erkeklerde yaşanan sorunlar da sertleştirici haplar ve erken boşalmayı geciktirici ürünler kullanılmalıdır. Kadınlar da cinsel isteksizlik ve uyarılma sorunlarının sebep olduğu durumlar da bayan istek artırıcı ürünler ve bayan uyarıcılardan destek almak %100 etkilidir. Alternatif tedaviler insanların motivasyonları için oldukça faydalıdır. Çoğu erkek doktora gitmekten çekinir. Böyle durumlar da erkek cinsel performans artırıcı ürünler kullanmak büyük destek olmaktadır. Cinsellik hayatın olmazsa, olmazıdır. Cinsel hayatlarında sorun olmayan doyuma ulaşmış kişilerin, sosyal hayatları da mutlu ve huzurlu geçmektedir.

Yorum Yaz